Analizy statystyczne

Analizy statystyczne zmieniają branżę konsultingową?

Ponieważ rewolucja cyfrowa zakorzeniona jest w branży konsultingowej, otwierają się niezmierzone szanse podniesienia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w obrębie stosowania analiz statystycznych jest aktualnie zakorzenioną częścią współczesnego doradztwa. Jednakże konsultanci muszą nauczyć się nowych zespołów kwalifikacji.
Analizy statystyczne to prędko udoskonalające się metody, które wykorzystują statystyki, sztuczną inteligencję i zaawansowane analizy rynkowe w celu identyfikacji logicznych wzorców w dużych zestawach danych. Inteligentnie zastosowane narzędzia analityczne umożliwiają najznakomitszej jakości wgląd w wskaźniki efektywności spółki oraz wieloskładnikowe, często imponujące, transformacje powstające dookoła nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Ogólnie nakłady korporacyjne na doradztwo analityczne i analizy statystyczne wzrosły w ciągu roku do 3 miliardów PLN. Inwestycje są proporcjonalnie rozciągnięte na rozkwit wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych specjalistów. Oba modele inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wygenerowali pokaźną wartość dla swojej firmy.

Prowadzące firmy konsultingowe zauważają, że interpretacja Big Data nie przynosi im przewagi nad konkurencją. Przeciwnie, w epoce zaburzeń cyfrowych, niezbędne jest ich przetrwanie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie generuje przychodów, nie jest produktem. Jednakże ma wpływ na funkcjonalność, co jest niezbędne dla strategii, funkcjonowania, fachowców HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla ekspertów, jak również ich klientów, nauka o informacjach i analizy statystyczne są aktualnie towarem. Dla tych, którym brakuje specjalności i typowego rodowodu, analityka jest kosmosem dla niewprowadzonych managerów, którzy potrzebują pośrednika, aby wyjaśnić – w prostych pojęciach biznesowych – jakie analizy mogą dla nich przygotować. To jest miejsce, w które wkraczają konsultanci. To nie informacje, jednakże ludzie, którzy umieją je odtworzyć i wykorzystać, są autentycznym walorem dla odbiorców. Wykwalifikowani badacze zajmujący się statystyką są nadal wyjątkowością na rynku. Znawcy, którzy potrafią łączyć własne dane naukowe z umiejętnościami strategicznego wnioskowania ze zdolnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Źródło artykułu: https://nauka.metodolog.pl/analizy-statystyczne/