Jak można uzyskać certyfikat SSL za darmo?

Szyfrowanie SSL jest dzisiaj absolutnie konieczne, jeżeli chcemy założyć serwis internetowy, który będzie przetwarzał i gromadził dane osobowe jego użytkowników. Może to być na przykład sklep internetowy, ale nie tylko. Aby móc korzystać z SSL konieczny jest specjalny hosting, który obsługiwał będzie ten typ szyfrowania. Ale to nie wszystko, konieczny jest też specjalny certyfikat, który będzie uwierzytelniał nas wobec klienta. Dziś sprawdzimy w jaki sposób można otrzymać certyfikat SSL za darmo, do kogo można się po niego zgłosić i jak przeprowadzić całą tą procedurę.

Zacząć należy od wyjaśnienia, jakie są możliwe drogi uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa. Pierwsza z nich, to zgłoszenie się do jednego z globalnych wydawców certyfikatów SSL osobiście. Listę firm, które uprawnione są do ich wydawania znajdziemy bez problemu w sieci. Następnie należy wysłać wniosek i uiścić stosowną opłatę. Nam jednak chodzi o to, by uzyskać certyfikat SSL bez opłat, jak więc można tego dokonać? O tym już za moment.

Uzyskanie certyfikatu za darmo możliwe jest wtedy, gdy funkcjonalność taką udostępnia na przykład nasz usługodawca hostingowy. Wtedy, wykupując odpowiedni pakiet, otrzymujemy w nim stosowny certyfikat (lub kilka). Oczywiście za wykupienie samego miejsca na stronę internetową i tak musimy zapłacić, ale istotne jest tutaj to, że wtedy dostajemy certyfikat SSL za darmo, a o to właśnie nam chodzi. Odpada nam także cała procedura zgłaszania się do wystawców certyfikatów i tak dalej. Oszczędzamy więc także mnóstwo czasu.

Sprawdź https://datahouse.pl/

Be the first to comment on "Jak można uzyskać certyfikat SSL za darmo?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*