Jak zarobić w wakacje czyli roznoszenie ulotek

Roznoszenie ulotek to idealna praca dla młodych osób na wakacje, chociaż zdarza się, że uczniowie lub studenci  wygospodarują czas na to zajęcie w trakcie roku szkolnego. Również osoby z małym doświadczeniem zawodowym, zaraz po zakończeniu nauki, mogą zdecydować się na taką pracę. Dyskonty i supermarkety, pizzerie i inne lokale gastronomiczne, a także firmy udzielające kredytów reklamują się właśnie przez ulotki dostarczane pod drzwi lub do skrzynek pocztowych.

Jak znaleźć pracę przy roznoszeniu ulotek?

Na rynku od kilku, a nawet kilkunastu lat, są firmy, które specjalizują się w dystrybucji materiałów reklamowych. Klienci chętnie korzystają z usługi POSTA – Profesjonalny kolportaż ulotek świadczonej przez taką firmę, gdyż zazwyczaj mają pewność, że osoby, które będą ulotki roznosiły, są sumienne i sprawdzone już w tej pracy. Rzadziej można znaleźć taką pracę bezpośrednio, ale nie jest to niemożliwe. Można wówczas liczyć na lepsze stawki za rozniesienie danej ilości ulotek bądź też lepszą stawkę godzinową. Należy mieć na względzie, że praca przy roznoszeniu ulotek wiąże się czasem z pokonywaniem wielu kilometrów dziennie, dlatego wskazane jest mieć dobrą kondycję, aby pracować efektywnie.

Plusy i minusy pracy roznosiciela ulotek

Do plusów należy to, że nie trzeba mieć ani wykształcenia, ani doświadczenia. Jest to prosta praca, którą może zająć się praktycznie każdy. Dodatkowym atutem są elastyczne godziny pracy. Ulotki można roznosić przed lub po szkole albo pracy, a także w weekendy. Najważniejsze, aby ulotka trafiła do miejsca, które określił zleceniodawca.

Minusem jest to, że zazwyczaj praca ta nie jest wysoko opłacalna. Dlatego większość osób zajmujących się roznoszeniem ulotek, to uczniowie, studenci i osoby, które chcą sobie trochę dorobić do pensji. Kolejnym minusem jest pogoda. Gdy pada deszcz albo jest po prostu zimno na dworze, to roznoszenie ulotek jest naprawdę ciężką pracą.

Ile można zarobić na roznoszeniu ulotek?

Wszystko zależy od miejscowości, gdzie roznoszone są ulotki. W większych miastach zarabia się więcej. Również firmy zlecające dystrybucję różnie rozliczają wynagrodzenie. Część płaci za 1000 rozdanych lub rozniesionych ulotek, a część rozlicza godziny pracy. Za 1000 ulotek jest to najczęściej od 25 zł do 50 zł netto, natomiast stawka godzinowa może oscylować w granicach od 10 do 16 złotych netto.

Be the first to comment on "Jak zarobić w wakacje czyli roznoszenie ulotek"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*