Program do projektowania konstrukcji stalowych

Czy program do projektowania konstrukcji stalowych zawsze musi być drogi? Czy uniwersalny, tani CAD może być również narzędziem codziennej pracy specjalistów? Tak. Pod warunkiem, że uzupełnimy jego możliwości dodatkowymi funkcjami. Dzięki licznym nakładkom branżowym nasz CAD może służyć nawet jako program do obliczania konstrukcji stalowych.

Jak to możliwe? Przede wszystkim, dzięki otwartemu środowisku. To dzięki niemu zarówno zawodowi programiści, jak i pasjonaci mogą tworzyć dedykowane aplikacje dla rozmaitych branż, takich jak np. architektura, czy budownictwo.

Program dla konstruktorów

Nawet uniwersalny GstarCAD z wieczystą licencją i konkurencyjną ceną może być uznawany za program dla konstruktorów. Liczne aplikacje rozszerzające jego możliwości dzięki dodatkowym bibliotekom oraz funkcjom przyspieszającym i usprawniającym pracę, sprawiły że jest to pożądane narzędzie również w branży budowlanej.

Program do projektowania konstrukcji stalowych często kojarzy się z wysokimi kosztami zakupu i utrzymania licencji. Ciekawą alternatywę może jednak stanowić tani program CAD z wieczystą licencją, uzupełniony o nakładkę branżową MCAD MSTAL. Jest to aplikacja ułatwiająca projektowanie elementów konstrukcji stalowych w środowisku CAD.

Wspomniana nakładka, a w zasadzie program do projektowania konstrukcji stalowych pozwala na opisywanie różnych rodzajów spin spawanych. Co więcej, pozwala na opisywanie elementów zarówno w sposób uproszczony, jak i gotowy do zestawień stali. MCAD MSTAL to także program do obliczania konstrukcji stalowych, umożliwia precyzyjne narysowanie oraz policzenie połączeń doczołowych według normy PN-90/B-03200.

Ciekawy program dla konstruktorów to także BiK Stal. Łączy w sobie możliwości narzędzia do projektowania CAD z automatycznymi procedurami rysowania elementów stalowych. Jego główną zaletą jest automatyzacja, a tym samym znaczne przyspieszenie pracy. Jak każdy, dobry program dla konstruktorów charakteryzuje się wysokim stopniem precyzji i wydajnością.

Z GstarCAD kompatybilny jest także inny program do obliczania konstrukcji stalowych, e-CAD Stal. Ułatwia projektowanie, ale przede wszystkim pozwala na generowanie precyzyjnej i szczegółowej dokumentacji technicznej. Użytkownicy tej nakładki mogą zapomnieć o konieczności przeprowadzania zbędnych i monotonnych obliczeń – te mogą być generowane automatycznie.

Zarówno program do obliczania konstrukcji stalowych, jak i jakiekolwiek inne narzędzie dla konstruktora powinno być wcześniej przetestowane. W tym celu najłatwiej jest pobrać wersje demonstracyjne kilku rozwiązań i porównać miedzy sobą. Warto zwrócić uwagę, z jakimi programami nakładki są kompatybilne – czy współgrają z uniwersalnym narzędziem CAD z wieczystą licencją?

Be the first to comment on "Program do projektowania konstrukcji stalowych"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*